PODZIEL SIĘ

Nowe oznakowanie drogowe ustawione – oznacza to, że od jutra kierowców czekają utrudnienia. Chodzi o remont ulicy Kwiatowej. To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji, która realizowana będzie w tym roku.

Jak podkreśla Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa, ulica Kwiatowa zmieni się, ale nie od razu, bo prace będą prowadzone etapowo. Chodzi o to, by uciążliwości związane z przebudową były jak najmniej i jak najkrócej odczuwane przez kierowców i mieszkańców osiedli Wolność i 1000-lecia.

Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ul. Kwiatowej wprowadzona zostanie od jutra, czyli od 18 maja 2021 r. Zamknięty zostanie fragment ul. Kwiatowej od skrzyżowania z 1 Maja do wjazdu w ul. Witosa (od strony Wybickiego), przekształcona zostanie ulica jednokierunkowa Leśniewskiego Orlika w dwukierunkową – jadący od str. ul. Dąbrowskiego będą musieli ustąpić pierwszeństwa kierowcom wyjeżdżającym z osiedli, nastąpi także zmiana sposobu parkowania na fragmencie ul. Leśniewskiego Orlika z prostopadłego na równoległe.

Co istotne wyłączenie ulicy Kwiatowej będzie skutkowało także zmianą tras emzetek linii 1, 3, 4, 5, 6, 7 i 10.

Remont ul. Kwiatowej kosztować będzie 5,5 mln zł. Część tej kwoty pokryją środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Ponadto w kwestii finansowania inwestycji miasto porozumiało się z bełchatowskim starostwem, w którego zarządzie pozostaje Kwiatowa.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here