PODZIEL SIĘ

Trwa przegląd urządzeń zabawowych i małej architektury na miejskich placach zabaw. Dodatkowo wymieniany jest także piasek w piaskownicach. Wszystko po to, by najmłodsi mogli bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Przegląd placów zabaw to rokroczne zadanie, które zleca miasto przed sezonem letnim. Jak zaznacza Kryspina Rogowska, rzecznik UM w Bełchatowie, sprawdzany jest m.in. stan urządzeń i małej architektury. Wszystko po to, by zabawa na 42 miejskich placach była bezpieczna. Poza naturalnym zużyciem zamontowanego na placach sprzętu, bolączką są także częste akty wandalizmu. Mowa m.in. o niszczeniu ogrodzeń czy siedzisk do huśtawek, ale nie tylko – zdarzają się bowiem także kradzieże mniejszych urządzeń zabawowych. Wszystko to powoduje, że konieczne są naprawy, wymiany konkretnych elementów, a nawet uzupełnianie braków.

Warto podkreślić, że prace naprawcze prowadzone przy miejskich placach zabaw są prowadzone przez cały rok. W 2020 roku kosztowały one magistrat (wraz z wymianą piasku w piaskownicach) 160 tys. zł.

Wszystkie zauważone zniszczenia mieszkańcy mogą zgłaszać do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska w godzinach pracy magistratu pod nr tel. 44 733 51 83, oraz przez całą dobę do Straży Miejskiej pod nr 986.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here