PODZIEL SIĘ

Pożar na terenie elektrowni. Jest to oddział PGE GiEK S.A. Według naszych ustaleń skierowano tam większość zastępów straży pożarnej z PSP Bełchatów jak i innych jednostek OSP oraz z terenu kompleksu węglowo-energetycznego. Trwa akcja gaśnicza. Ogień najprawdopodobniej pojawił się przy taśmociągu.

Aktualizacja godz,: 13:06Jak informuje PGE GiEK S.A. dziś, o godz. 11.00, zapalił się węgiel transportowany do bloku 14 w Elektrowni Bełchatów. Trwa akcja gaszenia ognia,  z udziałem 9 zastępów zakładowej oraz państwowej straży pożarnej. Przyczynę pożaru wyjaśni powołana w tym celu specjalna komisja.

Elektrownia Bełchatów pracuje zgodnie z krajowym zapotrzebowaniem na energię. Nie ma żadnego zagrożenia niedoboru energii elektrycznej w sieci, dodaje Iwona Paziak, z PGE GiEK.

Aktualizacja godz.: 13:30 – Jak udało nam się dowiedzieć na miejsce zdarzenia jedzie Łódzki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej. Najprawdopodobniej będzie potrzebna pomoc także strażaków z Łodzi.

Aktualizacja 14:00 – Kolejne wozy strażackie przyjeżdżają na miejsce zdarzenia, to już 16 zastępów. W Rogowcu pojawili się strażacy z Łodzi z wozem z drabiną. Ogień zajął także dach budynku, do którego dochodzi taśmociąg.

Aktualizacja godz.: 14:25 – Sytuacja jest nadal trudna, pożar taśmociągu został opanowany ale akcja gaśnicza nadal trwa. Ogień zajął dach budynku do którego dochodzi taśmociąg. Strażacy gaszą pożar z podnośnika – na wysokości około 30 metrów.

Aktualizacja godz.: 14:58 – Sytuacja opanowana. Trwa dogaszanie pożaru i prace rozbiórkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here