PODZIEL SIĘ

W Elektrowni Bełchatów trwają intensywne prace mające na celu usunięcie skutków pożaru, do którego doszło wczoraj około godz. 11.00. Komisja, powołana niezwłocznie po wybuchu pożaru taśmociągu z węglem na potrzeby pracy bloku o mocy 858 MW, dokonała już wstępnych oględzin.

Przegląd instalacji wykazał, że infrastruktura związana z transportem węgla została nieznacznie uszkodzona. Obecnie trwają prace porządkowe, w dalszej kolejności bełchatowscy energetycy, przy wsparciu spółek nadzorowanych Grupy, przystąpią do prac remontowych.

Nie ma żadnego zagrożenia niedoboru energii elektrycznej w sieci. Blok o mocy 858 MW oraz pięć jednostek (każda o mocy około 390 MW) produkują energię elektryczną. Blok o mocy 858 MW, ze względu na przerwanie ciągu podawania węgla do tej jednostki,  zostanie wyłączony po wyczerpaniu zapasów węgla, którymi obecnie dysponuje.

Elektrownia Bełchatów dysponuje dodatkowo czterema blokami o łącznej mocy około 1600 MW, które w każdej chwili, po zgłoszeniu zapotrzebowania przez PSE, mogą zasilić w energię krajowy system energetyczny.

źródło: PGE GiEK S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here