PODZIEL SIĘ

Bełchatów będzie mieć Młodzieżową Radę Miejską. Uchwałę w tej sprawie przyjęli miejscy radni. Podczas obrad przyjęto także sprawozdanie z działalności bełchatowskiego MOPS-u i współpracy miasta z organizacji pozarządowymi.

Z przedstawionego raportu MOPS za 2020 rok wynika, że wydatki placówki w ubiegłym roku były na poziomie blisko 93 mln zł z czego ponad 11 mln zł to środki z budżetu miasta, ponad 81 mln zł to środki z województwa. Zaprezentowane przez placówkę dane pokazują, że w ubiegłym roku z pomocy społecznej skorzystało blisko 2,5 tys. osób (1417 rodzin), co stanowi 4,3 proc. wszystkich mieszkańców Bełchatowa.

Radni miejscy przyjęli także uchwałę w sprawie powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej. Co prawda taka rada powołana została już w grudniu 2001 roku. Jednak po pierwszej kadencji jej funkcjonowania, kolejne rady nie przetrwały. Statut Młodzieżowej Rady zakłada, że w jej skład wchodzić mogą przedstawiciele 7 i 8 klas podstawówek, a także ponadpodstawowych i zespołów szkół ponadpodstawowych z terenu Bełchatowa. Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej ma trwać dwa lata, a zacząć funkcjonować może już od nowego roku szkolnego, czyli od września 2021 roku.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here