PODZIEL SIĘ

Zarząd Województwa Łódzkiego wczoraj przyjął projekt Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego. Dokument zostanie teraz poddany konsultacjom społecznym, które potrwają do 21 czerwca.

Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego opracowanie planu transformacji Zagłębia Bełchatowskiego związane jest z przygotowaniem do uruchomienia Mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji, w tym Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, obejmującego wsparciem regiony węglowe dotknięte negatywnymi skutkami zmian społeczno-gospodarczych w związku z przejściem na gospodarkę neutralną dla klimatu. W skrócie – taki plan musi zostać przyjęty, żeby okręg bełchatowski mógł liczyć na dodatkowe pieniądze unijne w związku z przewidywanym zakończeniem wydobycia węgla brunatnego.

Z projektem dokumentu można zapoznać się na stronie BIP Urzędu Marszałkowskiego w zakładce ogłoszenia/konsultacje społeczne – link. Tam też jest dostępny formularz uwag i wniosków oraz podany sposób jego składania.

Dzisiaj tym tematem zajęła się Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego, na którą marszałek Grzegorz Schreiber zaprosił m.in. Artura Sobonia, Pełnomocnika Rządu do Spraw Transformacji Spółek Energetycznych i Górnictwa Węglowego, wiceministra aktywów państwowych, Waldemara Budę, wiceministra funduszy i polityki regionalnej oraz przedstawicieli zarządu PGE.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here