PODZIEL SIĘ

Na początku czerwca Kancelaria Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ogłosiła wyniki Konkursu organizowanego w ramach udziału w Sejmie Dzieci i Młodzieży z tematem przewodnim: „Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia”. Wśród 460 laureatów znalazły się też dwie bełchatowianki, Wiktoria Rydz i Julia Pawlik – to uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego.

Tegoroczne obrady SDiM ze względów bezpieczeństwa nie odbyły się stacjonarnie, jednak postanowiono, że zostaną one przekształcone w konkurs. Dwuosobowe grupy miały za zadanie opracowywać temat pt. „W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?”.

Laureatki konkursu podkreślają, że ciężko pracowały na ten sukces, poświęciły wiele czasu na przygotowanie pracy multimedialnej więc bardzo się cieszą, że udało im się osiągnąć założony cel. Dla nas jako Polek, a przede wszystkim katoliczek, postać kardynała Wyszyńskiego jest wielką inspiracją w życiu. Temat był jednym z głównych powodów, dla których zdecydowałyśmy się na wzięcie udziału w tym konkursie. Oczywiście żałujemy, że nie odbyły się tradycyjne obrady, jednak mimo to jesteśmy bardzo szczęśliwe, że i w takiej formie udało się nam osiągnąć sukces – zaznaczają uczennice liceum Broniewskiego.

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here