PODZIEL SIĘ

Referendum w sprawie odwołania wójt gminy Kluki przed upływem kadencji jest nieważne, bo do urn poszło zbyt mało osób – podało Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim.

W głosowaniu wzięło udział 815 osób. Frekwencja wyniosła 22,93 proc. Aby referendum było ważne, musiało w nim wziąć udział co najmniej trzy piąte wyborców głosujących w ostatnich wyborach samorządowych, czyli 1380 osób.

Za odwołaniem wójt Renaty Kaczmarkiewicz opowiedziało się 773 osób głosujących, a 29 było przeciw. Oddano 802 ważne głosy. Uprawnionych do głosowania było 3554 osoby. Referendum odbywało się w niedzielę w 3 lokalach wyborczych.

Komitet referendalny, domagający się odwołania Renaty Kaczmarkiewicz, złożył na początku marca 1000 podpisów w piotrkowskiej delegaturze KBW. Inicjatorzy referendum domagali się odwołania włodarza gminy Kluki, bo ich zdaniem nie radziła ona sobie z rządzeniem gminą. Czarę goryczy przelała informacja, że gmina Kluki musi zwrócić ponad 350 tys. zł chodzi o Solidarnościowy Fundusz Rozwoju Lokalnego. Do tego jeszcze nieudolne prowadzenie inwestycji, brak chęci współpracy z Radą Gminy Kluki czy zła polityka kadrowa w Urzędzie Gminy Kluki.

Referendum w sprawie odwołania wójt gminy Kluki przed upływem kadencji jest nieważne – zatem wójt gminy Kluki pozostaje na stanowisku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here