PODZIEL SIĘ

Rekord Polski, dwa złote i jeden brązowy medal dla UKS Czempion Bełchatów. Uzyskane wyniki to efekt zmagań w 4. PZLA Mistrzostwach Polski w Wielobojach (U16, U20) i Sztafetach, które odbyły się w Łodzi.

W miniony weekend podopiecznie UKS Czempion Bełchatów wystartowały w 4. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce.

W sztafecie 4x200m U-16 w składzie Gosia Domagała, Amelia Zochniak, Julia Jończyk, Ania Olczyk, rez. Barbara Haładaj – bełchatowianki pobiegły w gronie 24 drużyn najszybciej, wygrywając zdecydowanie i ustanawiając rekord Polski. Nasza drużyna startowała w najsilniejszej serii z ubiegłorocznym Mistrzem Polski z Jastrzębia. Co warte podkreślenia wynik osiągnięty przez „Czempionki” 1:43.41 był lepszy od poprzedniego rekordu o trzy sekundy.

W sesji popołudniowej startowały sztafety szwedzkie jako reprezentacje wojewódzkie i biegły na dystansach 100-200-300-400m. Reprezentacje wojewódzkie tworzyły najlepsze zawodniczki wybrane wg tegorocznych najlepszych życiówek. Sztafetę wojewódzką w kategorii U-16 reprezentowały młode „Czempionki” i jak zaznacza trener spisały się świetnie bo wywalczyły brązowy medal. Skład: Barbara Haładaj, Julia Jończyk, Ania Olczyk, Amelia Zochniak, rez. Gosia Domagała.

Ostatnim miłym akcentem mistrzostw był start ubiegłorocznych złotych medalistek w sztafecie szwedzkiej U-18. Jak dodaje trener, od Czempionek zależał ostateczny wynik. Maja Matyśkiewicz biegła na trzeciej zmianie na dystansie 300m a kończyła Maria Kołodziejczuk, która miała do pokonania dystans jednego okrążenia. Dziewczyny wywalczyły pierwsze miejsce i zdobyły złoty medal (wynik to 2:13.45). Skład zespołu: Natalia Wójcik BKL Bełchatów, Zuzanna Adamczewska AZS Łódź, Maria Kołodziejczuk i Maja Matyśkiewicz z UKS Czempion Bełchatów.

źródło i zdjęcie: UKS Czempion Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here