PODZIEL SIĘ

W poniedziałek, 12 lipca 2021 roku około godziny 17.00, dyżurny komendy został poinformowany o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego w Bełchatowie przy ul. Zamoście. Świadek, jadąc swoim samochodem, zauważył innego kierującego, którego styl jazdy wskazywał, że może się znajdować pod wpływem alkoholu. Mężczyzna, widząc, że kierujący fordem mondeo ma problemy z wykonaniem manewru cofania, niezwłocznie uniemożliwił mu dalszą jazdę. Podszedł do jego auta, wyjął kluczyki ze stacyjki, po czym o całym zajściu poinformował policję. Przybyły na miejsce patrol, dokonał badania stanu trzeźwości 42-letniego bełchatowianina. Wykazało ono, że miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu.

Kolejni amatorzy jazdy na podwójnym gazie, zostali zatrzymani wczoraj, 13 lipca 2021 roku. Wzorową postawą wykazała się 43-latka, która powiadomiła policję o podejrzeniu nietrzeźwego kierującego motorowerem. Kobieta poinformowała, że około godziny 14.40, jadąc ulicą Czapliniecką, tuż przed jej pojazdem, przewrócił się kierujący motorowerem. Mężczyzna zepchnął pojazd na pobliską stację paliw, co wzbudziło podejrzenie, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że 36-letni mieszkaniec Bełchatowa miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Tego samego dnia około godziny 19:45 policjanci z Posterunku Policji w Szczercowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego nissanem, którego pojazd nie posiadał tylnej lampy. Od kierowcy była wyczuwalna woń alkoholu, a przeprowadzone alkomatem badanie, wykazało, że 38-latek miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkańcowi gminy Szczerców zatrzymano prawo jazdy, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. 

Źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here