PODZIEL SIĘ

Bełchatowscy mundurowi świętowali. Wczoraj w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie wyróżnieni policjanci otrzymali awanse na wyższe stopnie policyjne. Władze miasta i powiatu podziękowały policjantom i pracownikom Policji za ich służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Tegoroczne obchody Święta Policji w bełchatowskiej komendzie rozpoczęły się tradycyjnie od złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą funkcjonariuszom Policji Państwowej, którzy zostali zamordowani na Wschodzie w 1940 roku.

Następnie uroczystość przeniosła się do budynku komendy – Apel rozpoczął się złożeniem meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Bełchatowie inspektorowi Grzegorzowi Czubakowskiemu przez dowódcę uroczystości podinspektora Tomasza Kaszewskiego. Po odegraniu hymnu państwowego nastąpiło przywitanie gości.

Kolejnym punktem uroczystości była ceremonia wręczania aktów mianowania na wyższy stopień służbowy. W tym roku z okazji Święta Policji zostało mianowanych na wyższy stopień policyjny 72 funkcjonariuszy bełchatowskiej komendy. Wśród nich było 3 policjantów w korpusie oficerów, 67 w korpusie aspirantów i podoficerów oraz 2 w korpusie szeregowych.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał Srebrny Medal za długoletnią służbę 2 policjantom, natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i administracji wyróżnił 3 policjantów Brązową Odznaką ”Zasłużony Policjant”.Odznaczenia te policjanci odbiorą w późniejszym terminie.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here