PODZIEL SIĘ

Rodzice dzieci uczących się w Szkole Podstawowej nr 3 oraz pracownicy szkoły od nowego roku szkolnego będą mogli liczyć na nowe udogodnienia. Przy szkole powstaną m.in miejsca parkingowe i zatoczki typu: Pocałuj i jedz.

Podobne rozwiązania miasto wprowadziło już m.in przy Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej 13 czy Szkole Podstawowej 4. Teraz kolejna placówka zyska zatoczkę typu K+R czyli Pocałuj i jedź – chodzi o to by rodzic przywożący dziecko do szkoły mógł szybko i sprawnie zatrzymać się – by pożegnać i pozostawić dziecko, a następnie odjechać i tym samym zrobić miejsce dla kolejnego samochodu. W rejonie Szkoły Podstawowej nr 3 powstanie także kilka miejsc parkingowych.

To rozwiązanie z pewnością poprawi funkcjonalność układu komunikacyjnego w tym rejonie. Prace już ruszyły, obecnie drogowcy kończą niezbędne prace rozbiórkowe. Następnie zajmą się budową nowego wyjazdu z terenu szkoły. Zgodnie z planem przy wyjeździe w stronę ulicy Sienkiewicza obowiązywać będzie nakaz jazdy w prawo.

Wszystkie prace, które mają zostać wykonane do końca sierpnia, kosztować będą ok. 200 tys. zł.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here