PODZIEL SIĘ

Prowadzone do tej pory remonty cząstkowe nie przyniosły pożądanego efektu – informuje magistrat dlatego zapadła decyzja o remoncie najbardziej zniszczonego odcinka alei. Mowa od fragmencie pomiędzy ul. Wojska Polskiego a rondem Solidarności.

Prace mają ruszyć w poniedziałek, 9 sierpnia. Urzędnicy zaznaczają, że przetarg wygrał ten sam wykonawca, który w ekspresowym tempie wykonał remont nawierzchni na ul. Pileckiego dlatego remont na Wyszyńskiego powinien potrwać około dwóch tygodni.

Zakres planowanych prac obejmuje wyfrezowanie starej nawierzchni, wymianę pokryw na studzienkach na betonowe oraz położenie 7 tys. mkw nowego asfaltobetonu.

Magistrat informuje, że Aleja Wyszyńskiego na odcinku od Wojska Polskiego do ronda Solidarności będzie otwarta dla ruchu, nie będzie żadnych wyłączeń. Kierowcy muszą się jednak liczyć z pewnymi ograniczeniami, fragmentami jeden pas będzie zamykany. Sterowanie ruchem będzie się odbywało ręcznie lub za pomocą sygnalizacji świetlnej. Chodzi o to, żeby w godzinach szczytu komunikacyjnego ruch odbywał się płynnie.

Remont alei Wyszyńskiego, która jest drogą powiatową, kosztować będzie nieco ponad 430 tys. zł. Z tej kwoty 300 tys. wyasygnowało miasto, bełchatowskie starostwo dołoży ok. 100 tys. zł.

źródło: UM w Bełchatowie

1 KOMENTARZ

  1. Ulica kompleksowo wykonana zaledwie 10 lat temu. Ówcześni „włodarze” odebrali fuszerkę, a zapłacimy za to my wszyscy. Urzędnik w naszym kraju, nie ponosi żadnej, powtarzam, żadnej odpowiedzialności. Dopóki nie zmienimy tego stanu rzeczy, dopóty będziemy płacić za błędy urzędników.

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here