PODZIEL SIĘ

Dwie dziewczyny w wieku 12 i 13 lat trafiły do bełchatowskiego szpitala z objawami zatrucia alkoholem. Policja będzie wyjaśniać, skąd małoletnie miały alkohol.

W nocy, 4 sierpnia 2021, około godziny 23.00 oficer dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch nieletnich dziewczynek, które w stanie upojenia alkoholowego zostały przywiezione do bełchatowskiego szpitala. Na miejscu policjanci ustalili, że nastolatki to dziewczynki w wieku 12 i 13 lat. Obie trafiły do szpitala w stanie upojenia alkoholowego. Młodsza z nich na odział ratunkowy trafiła nieprzytomna. Bo wykonanych badaniach okazało się, że miała we krwi 213mg/dl, natomiast starsza 164 mg/dl. Obie zostały przyjęte na oddział pediatryczny. Dziewczęta piły alkohol, kiedy wieczorem przebywały w okolicy torów kolejowych na os. Przytorze. W stanie upojenia alkoholowego zostały odnalezione przez znajomych. Powiadomieni przez nich rodzice wezwali służby ratunkowe. Dziewczęta zostały zniesione z torowiska przez strażaków i oddane służbie medycznej. Teraz sprawą zajmują się policjanci z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii. Będą ustalać miedzy innymi, gdzie i w jaki sposób nastolatki kupiły alkohol, czy to zdarzyło im się po raz pierwszy.

Zgodnie z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich, picie alkoholu może świadczyć o demoralizacji nieletniego, dlatego również w tym przypadku materiały zostaną przesłane do sądu rejonowego Wydział rodzinny i nieletnich.

Policjanci przypominają: kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: KPP w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here