PODZIEL SIĘ

Tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy znaleziono na jednej z posesji w gminie Kluki. Jak szacują funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej wartość rynkowa zatrzymanych towarów to ponad 300 tys. zł. Zatrzymano w tej sprawie trzech mężczyzn.

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa Służba Celno-Skarbowa woj. łódzkiego w toku prowadzonych czynności na terenie posesji wykryła proces produkcji krajanki tytoniowej. Po wejściu do pomieszczeń gospodarczych zastano osoby w trakcie obróbki suszu tytoniowego i produkcji tytoniu do palenia. W wyniku przeszukania posesji w innym miejscu funkcjonariusze znaleźli tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy.
Na miejscu funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli maszynę do cięcia tytoniu i bęben z parownicą do suszenia krajanki tytoniowej oraz tytoń i wyroby tytoniowe, łącznie: 412 kg tytoniu do palenia, 540 kg suszu tytoniowego, 5 000 szt. papierosów oraz 637 g substancji odurzających.

Funkcjonariusze łódzkiej KAS szacują wartość rynkową zatrzymanych towarów na ponad 300 tys. zł. Wysokość uszczupleń ciążącego na towarze podatku akcyzowego to ponad 630 tys. zł. oraz podatku VAT ponad 121 tys. zł.

W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn polskiej narodowości. Jeden z nich w związku z posiadaniem substancji odurzających został przekazany funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie i grozi mu pozbawienie wolności. Dwóm pozostałym mężczyznom grozi kara grzywny za przestępstwo karne skarbowe.

źródło i zdjęcia: KAS w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here