PODZIEL SIĘ

13 sierpnia do historii przechodzi legendarna „gierkówka”. Kierowcom zostanie przekazany ostatni już odcinek betonowej jezdni wschodniej na budowanej autostradzie A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem. Dzięki temu, cały budowany odcinek autostrady A1 i to zarówno w woj. łódzkim, jaki śląskim (łączna długość 81 km) będzie można pokonać nową, wygodną betonową jezdnią, co oznacza nie tylko poprawę komfortu jazdy ale także bezpieczeństwa. Stara jezdnia zostanie niezwłocznie rozebrana i rozpoczną się w tym miejscu prace związane z budową nowej jezdni.

Udostępniany odcinek betonowej jezdni ma 6,7 km długości i znajduje się między miejscowościami Wygoda i Parzniewice. Przekazanie nastąpi ok. godz. 14.00. W tym czasie należy się liczyć z chwilowymi utrudnieniami. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, nową jezdnię przekazano w całości przed końcem wakacji.

W pierwszej fazie po oddaniu kolejnego odcinka, będzie tam obowiązywał układ ruchu 1+1 (po jednym pasie w każdym kierunku). Niebawem zostanie jednak wprowadzona nowa organizacja ruchu w układzie 2+2, co oznacza, że dla każdego kierunku wyznaczone będą po dwa pasy ruchu.

źródło, zdjęcie: GDDKiA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here