PODZIEL SIĘ

Kierowco jedz ostrożnie i uważaj na zwierzynę leśną – zderzenie z sarną, łosiem lub też innym dzikim zwierzęciem może okazać się bardzo groźne. Przekonał się o tym 26-letni mieszkaniec Bełchatowa.

Mężczyzna podróżujący skodą może mówić o dużym szczęściu. Kierujący pojazdem, 26-letni mieszkaniec Bełchatowa, jadąc od strony Wadlewa spotkał na swoim pasie ruchu sarnę. Zwierzę nagle wyskoczyło z rowu, wprost pod koła pojazdu. Kierujący, aby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem odbił kierownicą,  jednak stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Opisane zdarzenie miało miejsce 6 sierpnia 2021 roku. Policyjne statystyki pokazują, że w okresie od stycznia 2021 roku do chwili obecnej na terenie powiatu bełchatowskiego policjanci na miejsca zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej byli wzywania blisko 60 razy. Liczba ta z pewnością jest znacznie większa, ponieważ nie wszyscy poszkodowani decydują się na wezwanie patrolu policji na miejsce zdarzenia.

Kierowcy powinni być świadomi, że przejeżdżając przez tereny leśne i w obrębie pól mogą spodziewać się dzikich zwierząt przekraczających pas drogi. Policja apeluje do użytkowników dróg o to, by nie lekceważyć znaku ostrzegawczego „Uwaga! Zwierzyna leśna”, a dodatkowo przestrzegać obowiązujących ograniczeń prędkości i dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze.

źródło: KPP w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here