PODZIEL SIĘ

Czy bełchatowskie placówki oświatowe są przygotowane do nowego roku szkolnego, jak będzie wyglądać plan gospodarki niskoemisyjnej do 2030 roku- m.in o tym będą dyskutować radni miejscy na jutrzejszej sesji.

W czwartek zaplanowano obrady XXXVI sesji Rady Miasta. Podczas sesji przedstawiona zostanie informacja, o stanie przygotowania jednostek oświatowych. Będzie mowa zarówno o tym, jakie nakłady poniesiono na doposażenie placówek, jakie przeprowadzono remonty oraz jak szkoły przygotowane są na kolejny rok nauki w reżimie sanitarnym.

W planowanym porządku obrad najbliższej sesji radni zapoznają się z planem gospodarki niskoemisyjnej do 2030 r. Cele, jakie wyznaczono dla Bełchatowa, to m.in. redukcja emisji C02, czy wzrost udziału energii ze źródeł odnawialnych. Ponadto procedowana będzie uchwała, na mocy której Bełchatów przystąpi do porozumienia międzygminnego – chodzi o wypracowanie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych. Radni przedyskutują także pomysł połączenia dwóch filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej nr 2 i 3 z biblioteką główną. Sesja odbędzie się stacjonarnie, początek obrad o godzinie 10.00.

źródło: UM w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here