PODZIEL SIĘ

Dożynki to czas podziękowań składanych rolnikom za codzienny trud i pracę na roli. To święto obchodzili w minioną niedzielę mieszkańcy gminy Bełchatów. Dożynki zorganizowano w Wielopolu.

Wielopole było w tym roku gospodarzem Dożynek Gminnych. Zorganizowano je w ostatnią niedzielę wakacji.

Ceremoniał dożynkowy rozpoczęła msza św. w intencji Rolników, celebrowana przez ks. Łukasza Szmita z parafii pw. Św. Ignacego Loyoli w Suchciach. Podczas dożynkowych uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnych wieńców dożynkowych, wykonanych z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów, które przygotowało 15 sołectw z terenu gminy. Zgodnie z tradycją bochen chleba wypieczony z mąki z tegorocznego ziarna, przekazali Konradowi Kocowi, Wójtowi Gminy Bełchatów, Starostowie tegorocznych dożynek: Małgorzata Kościańska i Rafał Grzejdziak.

Podczas dożynek nie zabrakło podziękowań za pracę. Wyróżniający się swoja działalnością rolnicy otrzymali między innymi odznaczenia przyznawane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po oficjalnych obchodach nadszedł czas na wspólna zabawę. Były stoiska firmowe oraz te przygotowane przez gminy, na których można było spróbować pysznych wyrobów regionalnych. Dożynki zakończyły się wspólnym biesiadowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here