PODZIEL SIĘ

Zarząd Powiatu przekazał 30 tysięcy złotych dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie, w ramach porozumienia zawartego 9 września z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej ml. Bryg. Adamem Pstrokońskim. Pieniądze zostaną przekazane na konto Funduszu Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej Łodzi, z przeznaczeniem na fundusz wsparcia dla KP PSP Bełchatów, a wykorzystane na zakup m.in sorbentów, zapór olejowych i sorbentów wodnych, które są niezbędne przy wypadkach drogowych czy wyciekach.

Zarząd Powiatu co roku przekazuje środki finansowe na niezbędny sprzęt dla straży pożarnej. Praca i poświęcenie strażaków są wciąż niedoceniane. W sytuacjach kryzysowych ratują mienie, zdrowie, niejednokrotnie są pierwsi na miejscu zdarzenia i często narażają swoje życie – podkreśla Starosta Bełchatowski Dorota Pędziwiatr.

Środki przydzielone przez Zarząd Powiatu w kwocie 30 tysięcy złotych przeznaczone są m.in. na zakup, odbiór i utylizację zużytych sorbentów, płynów neutralizujących substancji ropopochodnych oraz urządzeń do zbierania olejów silnikowych, tłuszczy i substancji ropopochodnych, przeznaczonych na cele ochrony przeciwpożarowej na potrzeby Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here