PODZIEL SIĘ

Bełchatów przez weekend opanowali harcerze – w miniony piątek otrzymali symboliczne klucze do miasta i przez trzy dni dzielnie nim „zarządzali”. Za nami Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP im. Aleksandra Kamińskiego.

Każdego roku harcerze z Chorągwi Łódzkiej spotykają się w innej miejscowości, by razem świętować i zdobywać wspólne doświadczenia. W tym roku gospodarzem spotkania był Bełchatów. Mottem tegorocznej edycji było hasło „Włącz działanie”. W sobotę druhowie i zuchy sprawdzali swoje harcerskie umiejętności. Trasy tematyczne, przygotowane dla uczestników były skupione wokół haseł energia, sport i ekologia. W niedzielę natomiast wszyscy uczestnicy spotkali się przed Muzeum Regionalnym w Bełchatowie – z tego miejsca wyruszyli by przemaszerować ulicami miasta.

W tegorocznej odsłonie święta Chorągwi Łódzkiej ZHP im. Aleksandra Kamińskiego wzięło udział ponad półtora tysiąca harcerzy.

Chorągiew Łódzka ZHP zrzesza 24 hufce z terenu całego województwa. To ponad 100 lat historii oraz prawie 9 tysięcy zrzeszonych zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów i seniorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here