PODZIEL SIĘ

Jeśli dojdzie do zmiany granic gminy Bełchatów chcemy utworzyć dwa fundusze – Fundusz Wsparcia Lokalnego i Fundusz Drogowy – podkreślał wczoraj na konferencji prasowej wójt gminy Bełchatów Konrad Koc.

Przypomnijmy – na początku września wniosek w sprawie zmiany granic Gminy Kleszczów na rzecz Gminy Bełchatów złożył wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Wniosek Wojewody Łódzkiego jest procedowany.

Jak zaznacza Konrad Koc, wójt Gminy Bełchatów, najbliższe miesiące rozstrzygną o jego losie ale chcę podkreślić, że jeżeli dojdzie do zmian granic, to my, jako Gmina Bełchatów, podzielimy się częścią otrzymanych funduszy z sąsiednimi samorządami.

Po pierwsze wydzielony zostanie Fundusz Wsparcia Lokalnego. Będzie to pula pod względem kwoty porównywalna lub nieco przewyższająca Fundusz Solidarnościowy, który od 2020 roku uruchomiła Gmina Kleszczów. Poza tym, jak podkreśla wójt Gminy Bełchatów, chcielibyśmy wydzielić odrębny Fundusz Drogowy. Byłyby to pieniądze przeznaczone na remonty, modernizacje i przebudowy dróg powiatowych na terenie tych gmin, które będą korzystały z Funduszu Wsparcia Lokalnego.

Więcej w materiale video.

2 KOMENTARZE

  1. Czy ktoś rozmawia z Kleszczowem, czy nie mają nic do gadania? Może jak się nie uda to biedniejsze gminy od gminy Bełchatów też powinny zadbać o zmiany tak aby to gminie Bełchatów zabrano kasę i podzielono wśród biedniejszych.

    1

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here