PODZIEL SIĘ

Stadion lekkoatletyczny Powiatowego Centrum Sportu areną strażackich zmagań – w miniona sobotę Ochotnicze Straże Pożarne rywalizowały w XII Powiatowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych.

Do sportowej rywalizacji o tytuł najlepszej jednostki stawiły się drużyny wyłonione podczas gminnych zmagań. Na początek wystartowały młodzieżowe drużyny pożarnicze, które do wykonania miały dwa zadania – bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami a także rozwinięcie bojowe.

W grupie młodzieżowych drużyn pożarniczych najlepiej poradziły sobie dziewczęta z OSP Postękalice, drugie miejsce OSP Ludwików natomiast trzecie OSP Osiny. Wśród chłopców pierwsze miejsce OSP Zawadów, następnie OSP Rusiec i OSP Dobrzelów.

Najlepsze drużyny OSP żeńskie i męskie z poszczególnych gmin zmierzyły się w konkurencjach – sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe które polegało na tym by strumieniem wody obrócić tarczę oraz strącić “pachołki”.

W tej kategorii najlepiej poradziły sobie druhny z OSP Dobrzelów, druga lokatę wywalczyła OSP Niedyszyna, natomiast trzecią OSP Dąbrowa Rusiecka.

Męska rywalizacja toczyła się wśród druhów z aż 9 jednostek OSP. W grupie mężczyzn – pierwsze miejsce wywalczyli druhowie z OSP Dobrzelów, drugie miejsce z OSP Wadlew, trzecie z OSP Niedyszyna. Zwycięzcy będą reprezentować powiat w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Głównym organizatorem wydarzenia była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie i Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP Powiatu Bełchatowskiego w Bełchatowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here