PODZIEL SIĘ

Za nami wrzesień. Dzieci wróciły po wakacjach do stacjonarnej nauki, a my sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie. 

W całym wrześniu odnotowano 68 zakażeń koronawirusem, a 3 osoby zmarły. W porównaniu z miesiącami letnimi to duży wzrost, bo łączna liczba wykrytych przypadków w czerwcu, lipcu i sierpniu była niższa niż we wrześniu. Szczegółowo, w czerwcu zachorowań było 19 i 6 osób zmarło, w lipcu przypadków zakażenia było jeszcze mniej bo tylko 12 i 2 osoby zmarły, zaś w sierpniu z powodu korona wirusa nikt nie umarł a zachorowało tylko 17 osób.

Takie wzrosty niepokoją, a specjaliści przestrzegają, że kolejne rekordy są przed nami i przypominają sytuację z wiosny. My też sprawdziliśmy jak wyglądały te najgorsze okresy w powiecie bełchatowskim – najwyższe wyniki odnotowaliśmy w marcu 1189 przypadków i 23 osoby zmarłe  oraz w kwietniu 1138 przypadków i aż 50 osób zmarłych.

Sytuację epidemiczną mogłyby poprawić szczepienia, które zdecydowanie zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu choroby. Jednak liczba osób w pełni zaszczepionych nie jest wystarczająca. W najlepszej gminie w Polsce – w Podkowie Leśnej, w powiecie grodziskim – w pełni zaszczepionych jest 69,4% mieszkańców. W naszym powiecie wygląda to zdecydowanie gorzej. 47,6% to wynik samego miasta Bełchatowa, w gminie Rusiec to 45,7%, a w Szczercowie 40,6%. Pozostałe gminy powiatu bełchatowskiego nie mogą pochwalić się liczbą w pełni zaszczepionych powyżej 40%, a najgorszy wynik notuje gmina Kluki, gdzie w pełni zaszczepionych jest tylko 36,3% mieszkańców.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here