PODZIEL SIĘ

Autorski pomysł na jesienną przekąskę – z takim zadaniem zmierzyli się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w ramach konkursu ” I Ty możesz zostać Masterchefem”.

I Ty możesz zostać Masterchefem – to konkurs, który od kilku lat organizują Łódzka Wojewódzka Komenda OHP w Łodzi wraz z jednostkami terenowymi Młodzieżowym Centrum Kariery i Hufcem Pracy 5-11 w Bełchatowie, a także Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bełchatowie i Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bełchatowie.

Ten konkurs kulinarny to świetny test przed egzaminem kwalifikacyjnym bo uczniowie muszą wykazać się w nim pomysłowością, kreatywnością i oryginalnością. W konkursie wystartowało 10 dwuosobowych drużyn – uczniowie na przygotowanie przekąski mieli dwie godziny. Po upływie wyznaczonego czasu komisja konkursowa mogła przystąpić do oceny potraw.

Pierwsze miejsce zdobyły Kinga Peryga i Oliwia Pietryszka za „Roladki z kurczaka z puree z dyni”. Drugie miejsce zajęli Mateusz Gawlik i Mateusz Sobański za potrawę „Lasagne z dynią, szpinakiem i serkiem szałwiowym beszamelem”. III miejsce Wiktoria Wrońska i Wiktoria Zaremba za potrawę „Warkocz jesienny”. Zwycięzcom gratulujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here