PODZIEL SIĘ

Czy oczekiwania młodych osób wchodzących na rynek pracy pokrywają się z wymaganiami stawianymi ze strony pracodawców? Wiele osób zapewne odpowie na to pytanie negatywnie. Z czego to wynika i co mogą zrobić młodzi ludzie, aby spełnić oczekiwania rynku pracy?

O nowych rozwiązaniach rynku pracy w kontekście zachodzących zmian rynkowych w ramach projektu Pokolenie Z dyskutowano w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bełchatowie.

Różnica oczekiwań osób młodych wchodzących na rynek pracy – pokolenie Z, a wymagania stawiane ze strony pracodawców wobec potencjalnych kandydatów do pracy, to spory problem.

Uczniowie podkreślają, by dobrze wystartować na rynku pracy koniecznie jest obycie w branży i dobre rozeznanie w realiach pracy w zawodzie, w którym się kształcą. Młode osoby mają także sprecyzowane oczekiwania wobec przyszłego pracodawcy.

Debatę zorganizowało Młodzieżowe Centrum Kariery OHP Bełchatów przy współpracy ZSP nr 2 w ramach projektu „Generation Z” realizowanego przez Stowarzyszenie Instytut Nowych Technologii przy wsparciu programu Erasmus+.

Więcej w materiale video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here