PODZIEL SIĘ

Wychłodzenie organizmu może być śmiertelnie niebezpieczne, zwłaszcza teraz kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury.

Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne i nietrzeźwe. Policjanci w czasie codziennej służby zwracają uwagę na osoby zagrożone wychłodzeniem. Sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać i kierują ich do noclegowni. Współpracują też w tym zakresie z pracownikami ośrodków pomocy społecznej.

Policja apeluje aby nie być obojętnym wobec osób, które w różnych miejscach śpią na zewnątrz, np. na ławkach, ale też na klatkach schodowych, w piwnicach itp. Jeśli widzimy taką osobę, sprawdźmy, czy nic jej nie dolega i czy potrzebuje pomocy. Jeśli widzimy osoby siedzące podczas niskich temperatur w jednym miejscu reagujmy. Niska temperatura szczególnie w nocy wiąże się z ogromnym zagrożeniem dla takich osób.

Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Informację o osobach bezdomnych, potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Trzeba jednak pamiętać, że strona KMZB nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji – w tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego.

źródło: KPP w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here