PODZIEL SIĘ

Sytuacja epidemiczna w naszym województwie jest poważna. Rośnie liczba zachorowań, wzrasta także liczba osób hospitalizowanych – takie informacje przekazał wczoraj wojewoda łódzki.

Przybywa pacjentów w szpitalu tymczasowym w Łodzi, działalność placówki została wznowiona z początkiem grudnia. Obecnie przebywa tam 74 pacjentów.

Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki podkreśla, jeśli chodzi o zabezpieczenie bazy łóżkowej, posiadamy cały czas bufor bezpieczeństwa. W tym momencie mamy co najmniej 15% wolnych łóżek, są również wolne respiratory. Nie ma zagrożenia jeżeli chodzi o personel medyczny i sprzęt czy miejsca w szpitalach.

Wojewoda łódzki podczas wczorajszej konferencji apelował także o szczepienia, ponieważ większość pacjentów covidowych w ciężkim stanie, to osoby niezaszczepione.

Jedynym szpitalem jednoimiennym w województwie jest obecnie szpital zakaźny im. Biegańskiego. W żadnym innym szpitalu województwa nie zostały zaprzestane inne aktywności medyczne dla pacjentów niecovidowych. Szczególną uwagą otoczone są oddziały onkologiczne, kardiologiczne, urazowe i psychiatryczne.

Do 24 grudnia w punktach szczepień powszechnych będzie możliwość zaszczepienia się bez konieczności wcześniejszego zapisywania się, natomiast od 13 grudnia rozpocznie się proces szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.

źródło: Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here