PODZIEL SIĘ

15 kg tytoniu i 460 paczek papierosów bez akcyzy przejęli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z województwa łódzkiego. Nielegalny tytoń znaleziono w jednej z hal magazynowych na terenie powiatu bełchatowskiego. Straty Skarbu Państwa w podatku akcyzowym mogły sięgnąć prawie 22 tys. zł.

Jak mówi Beata Bińczyk, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, na ślad kontrabandy trafiono podczas sprawdzenia Fiata Ducato, zatrzymanego do kontroli w powiecie radomszczańskim. Dzięki pomocy Aresa, służbowego labradora, kontrolujący ustalili, że samochodem przewożono wcześniej wyroby tytoniowe. Funkcjonariusze postanowili przeszukać miejsce, z którego pojazd wyjechał. W hali znaleźli 15 kg tytoniu do palenia bez znaków akcyzy. Za jego przechowywanie odpowie 27-letni pasażer auta, który przyznał się do posiadania nielegalnego tytoniu. Grozi mu wysoka grzywna.

Papierosy bez akcyzy przejęto w hali targowej na terenie Bałuckiego Rynku w Łodzi. 210 paczek znaleziono nieopodal jednego ze stoisk, a 250 paczek w szafce ubraniowej w piwnicy. Ustaleniem właścicieli nielegalnego towaru zajmują się funkcjonariusze Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Dzięki kontrolom prowadzonym przez Służbę Celno-Skarbową do magazynu depozytowego łódzkiej KAS trafiły nielegalne wyroby akcyzowe o rynkowej wartości  ponad 18 tys. zł.

źródło i zdjęcie: Łódzka KAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here