PODZIEL SIĘ

Oddzial pediatryczny bełchatowskiego szpitala po dekonatminacji – u jednego z pacjentów badania potwierdziły zakażenie koronawirusem.

Na oddziale pediatrycznym Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie żadne z dostępnych łóżek nie jest przeznaczone dla małych pacjentów z COVID-19. Nie znaczy to jednak, że nie pojawiają się zakażeni pacjenci. W ubiegłym tygodniu na oddziale potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Jak doszło do zakażenia? Jak podkreśla dział organizacji bełchatowskiego szpitala, biorąc pod uwagę obecną sytuację epidemiologiczną nie jest możliwe określenie okoliczności zakażenia. Szpital jest zobligowany do przyjmowania pacjentów w stanach nagłych i wymagających pilnie udzielenia świadczeń zdrowotnych, dlatego nie wstrzymano przyjęć do Oddziału. Zalecono jednak wzmożony nadzór epidemiologiczny tj. wykonano badania przesiewowe pacjentów, wyodrębniono strefę dla pacjentów dotychczas hospitalizowanych oraz nowo przyjętych, przeprowadzono dekontaminację oddziału oraz zwielokrotniono częstotliwość dezynfekcji powierzchni często dotykanych. Przeprowadzono również edukację rodziców/opiekunów w zakresie stosowania maseczek ochronnych osłaniających górne i dolne drogi oddechowe, dezynfekcji rąk oraz przestrzegania reżimu sanitarnego.

Zgodnie z wytycznymi, zakażony pacjent został przekazany do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. W. Biegańskiego w Łodzi, który w swojej strukturze posiada m.in. 38 łóżek dla pacjentów pediatrycznych, u których zdiagnozowano COVID-19.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here