PODZIEL SIĘ

Są młodzi i zaangażowani – chcą głośno wyrażać swoje zdanie i działać na rzecz naszego miasta. Jak czują się w roli radnych Młodzieżowej Rady Miejskiej?

Nieco ponad miesiąc temu spotkali się pierwszy raz w sali herbowej bełchatowskiego magistratu – sali szczególnej bo właśnie tu m.in zapadają kluczowe decyzje związane z funkcjonowaniem naszego miasta. Młodzieżowa Rada Miejska liczy 23 radnych – to przedstawiciele najstarszych klas szkół podstawowych, a także szkół i zespołów szkół ponadpodstawowych z terenu Bełchatowa.

Młodzieżowa Rada Miasta ma swoje prezydium – przewodniczący Fabian Dudkiewicz, wiceprzewodniczący Aleksandra Gawin i Dawid Walczak. Wszystko zorganizowane jest tak jak w „dorosłej radzie”. Jedyna różnica jest taka, że ta rada ma charakter konsultacyjno – doradczy.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej trwa dwa lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here