PODZIEL SIĘ

KPS Skra Bełchatów S.A. poinformowała, że po wykonaniu ponownych testów RT-PCR na obecność choroby COVID-19, trzech zawodników otrzymało wynik pozytywny.

Przed wylotem na mecz Pucharu CEV siatkarze PGE Skry byli zobligowani do wykonania testów RT-PCR na obecność koronawirusa. Ostatecznie sześciu graczy otrzymało wyniki niejednoznaczne, co uniemożliwiło im wyjazd do Bułgarii. Zawodnicy wrócili do Bełchatowa, pozostali w izolacji, a zgodnie z przepisami, do 48 godzin od czasu otrzymania wyniku, testy zostały powtórzone.

Po otrzymaniu wyników okazało się, że w trzech przypadkach wynik okazał się pozytywny i wszystkie z tych osób zostały poddane kwarantannie. Z uwagi na dobro osobiste, klub nie podaje do publicznej wiadomości danych osób zakażonych. Jednocześnie przypomina, że pozostali siatkarze oraz osoby ze sztabu, które poleciały do Bułgarii, miały wyniki negatywne.

Klub poinformował o bieżącej sytuacji Polską Ligę Siatkówki S.A., czyli organizatora rozgrywek PlusLigi oraz stosuje się do wszelkich wydawanych decyzji przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bełchatowie.

Oznacza to, że cała trójka siatkarzy z pozytywnym wynikiem nie weźmie udziału w najbliższym meczu PGE Skry ze Stalą Nysa, która został zaplanowany na najbliższą sobotę, na godz. 17.30.

źródło: PGE Skra Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here