PODZIEL SIĘ

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim jest stabilna, podkreślał podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Zarówno liczba zakażeń, jak i hospitalizacji w naszym województwie sukcesywnie spada. Nie zmienia to jednak faktu, że wariant Omikron może tę sytuację w sposób nagły i znaczący pogorszyć w nadchodzących tygodniach. Dlatego utrzymujemy dość znaczny bufor łózek covidowych w naszym regionie i będziemy cały czas z uwagą śledzić rozwój sytuacji – podkreślił na dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński.

Obecnie na oddziały covidowe trafiają głównie osoby niezaszczepione – statystki wskazują, że ok. 75 proc. osób, które ciężko przechodzą chorobę, nie skorzystały z możliwości szczepienia.

Obecnie w województwie jest 9 przypadków osób zakażonych wariantem Omikron. Żadna z osób zakażonych nie chorowała ciężko i nie była hospitalizowana.

Jak zaznaczył łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer, sytuacja pandemiczna w szkołach po powrocie dzieci jest dobra i monitorowana na bieżąco.  Na 2118 na ten moment 23 placówki działają w trybie hybrydowym.

W celu promowania szczepień przeciwko Covid-19 wojewoda przygotował specjalny konkurs dla szkół. Uczniowie będą mogli wykazać się swoimi talentami artystycznymi, przygotowując krótkie filmy, których celem będzie przekonanie społeczeństwa do szczepień.

Do wygrania będą zestawy sprzętu sportowego: bieżnie, orbitreki, wioślarze, rowery stacjonarne, piłki i maty do ćwiczeń. Szczegóły konkursu, jak podaje Biuro Wojewody, już wkrótce.

źródło: lodzkie.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here