PODZIEL SIĘ

W sobotę wystartował sezon zimowy na Górze Kamieńsk. Narciarze i snowboardziści, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, mogli korzystać z pierwszej otwartej trasy nr 3. o długości 150 metrów i szerokości około 60 metrów, przeznaczonej dla początkujących.

Po kilku dniach sprzyjającej pogody z kilkustopniowymi mrozami i zmniejszoną wilgotnością powietrza, armatki śnieżne wyprodukowały wystarczającą ilość śniegu do przygotowania jednej z trzech istniejących tras zjazdowych – trasy numer 3 . Jest to trasa dla początkujących narciarzy i snowboardzistów o długości 150 metrów i szerokości około 60 metrów. Obsługiwana jest przez przenośnik taśmowy SunKid o przepustowości ponad 1000 osób na godzinę.

Miłośnicy białego szaleństwa na Górze Kamieńsk mogą korzystać z serwisu i wypożyczalni sprzętu, oferty gastronomicznej i noclegowej ośrodka, a także wynająć instruktora do nauki jazy na nartach lub snowboardzie. Nad bezpieczeństwem turystów na stoku czuwają ratownicy Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz funkcjonariusze z Komisariatów Policji w Kamieńsku i Radomsku, pełniący patrole zarówno piesze jak i narciarskie.

Według aktualnych prognoz, po 26 stycznia można się spodziewać dłuższego ochłodzenia z całodobowymi ujemnymi temperaturami, co mogłoby pozwolić na przygotowanie i otwarcie pozostałych dwóch tras ośrodka.

Ośrodek na Górze Kamieńsk jest czynny przez cały tydzień w godz. 9:00-21:00. Stok jest oświetlony i ratrakowany.

źródło: PGE GiEK

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here