PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy Kleszczowa wczoraj wyrazili swoją opinię w sprawie zmiany granic. Referendum odbyło sie mimo, że decyzja już zapadła.

16 stycznia 2022 roku w Kleszczowie odbyło się referendum gminne, w którym uprawnieni mieszkańcy gminy mieli odpowiedzieć czy są za tym, aby Rada Gminy Kleszczów podjęła uchwałę wyrażającą negatywną bądź pozytywną opinię w sprawie zmiany granic pomiędzy gminą Bełchatów i gminą Kleszczów.

Jak podaje gmina Kleszczów – na 4772 mieszkańców gminy Kleszczów, którzy w dniu referendum byli uprawnieni do głosowania, udział wzięło 2656 osób. Spośród nich 2599 opowiedziało się za tym, by Rada Gminy Kleszczów wyraziła w swojej uchwale opinię negatywną. Za wyrażeniem przez radnych opinii pozytywnej były 32 osoby, głosów nieważnych oddano 27.

Władze gminy podkreślają, że po podjęciu przez Radę Gminy Kleszczów uchwały, wyrażającej opinię w sprawie zmiany granic, rozpoczną procedurę prawną, której elementem będzie złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego.

„Poprosimy Trybunał o sprawdzenie czy rozporządzenie o zmianie granic gminy Kleszczów i tryb, w jakim ten akt prawa był procedowany, są zgodne z ustawami oraz Konstytucją RP. Wysoka frekwencja w referendum i jednoznaczne opowiedzenie się mieszkańców gminy przeciwko zmianie granic jest dla samorządu gminy bardzo ważnym wsparciem w procesie, który ma przywrócić granice gminy Kleszczów do stanu sprzed 1 stycznia 2022 roku”.

źródło: Gmina Kleszczów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here