PODZIEL SIĘ

Pierwsza sesja radny miasta w nowym roku za nami. Z uwagi na obostrzenia pandemiczne radni obradowali w trybie online.

Podczas XLII sesji Rady Miejskiej radni ustalili plan pracy rady na ten rok. W przyjętym harmonogramie dokonano podziału na poszczególne miesiące w ramach których radni m.in zapoznają się ze sprawozdaniami z realizacji Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, współpracy Bełchatowa z miastami partnerskimi czy raportem z działalności Straży Miejskiej, pochylą się również nad przyjęciem Strategii Rozwoju Miasta Bełchatowa na lata 2023-2030 czy raportem dotyczącym przygotowania miejskich szkół do nowego roku szkolnego.

W porządku obrad znalazły się także punkty związane z finansami – chodzi o zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Bełchatowa a także budżecie miejskim.

Ponadto radni przyjęli uchwałę dotyczącą zabezpieczenia środków na udzielenie pomocy finansowej Województwu Łódzkiemu. Dotacja, jaką ma przekazać miasto, związana jest z planowaną budową wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Inwestycja realizowana przez Wojewódzki Zarząd Dróg w Łodzi, znalazła się wśród 51 obwodnic, które będą współfinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Dofinansowanie z RFRD wyniesie 50 proc. wartości zadania, czyli niemal 62,5 mln zł.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here