PODZIEL SIĘ

Krajowa Administracja Skarbowa przejęła na targowisku w Bełchatowie 7800 szt. papierosów bez akcyzy i 20 kg nielegalnego tytoniu.

Jak informuje Beata Bińczyk, oficer prasowy IAS w Łodzi, funkcjonariusze ustalili, że na terenie targowiska w Bełchatowie mogą się znajdować magazyny kontrabandy. Jeden z nich miał prowadzić dobrze znany Służbie Celno-Skarbowej, zamieszkały w Bełchatowie, 44-letni obywatel Armenii.

Po zatrzymaniu mężczyzny funkcjonariusze postanowili dokładnie skontrolować blaszane pomieszczenie, które użytkował. Zachowanie Aresa, psa wyszkolonego do wykrywania tytoniu i waluty, wskazywało, że są tam przechowywane wyroby tytoniowe.

W magazynie znaleziono 7800 sztuk papierosów różnych marek, a 44-latek ostatecznie przyznał się do ich przechowywania. Grozi mu wysoka grzywna.

W kolejnym skontrolowanym tego dnia magazynie, funkcjonariusze wykryli 20 kg tytoniu z nielegalnego źródła. Pomieszczenie zostało wytypowane do kontroli po tym, jak wskazał je Ares. Ustalenie właściciela tytoniu bez akcyzy to tylko kwestia czasu. Zajmują się tym śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Łącznie, na targowisku w Bełchatowie KAS przejęła kontrabandę wartą prawie 20,5 tys. złotych, a budżetowe straty w podatku akcyzowym mogły sięgnąć ok. 25 tys. złotych.

źródło, zdjęcie: IAS Łódź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here