PODZIEL SIĘ

Kibice GKS Bełchatów napisali list otwarty skierowany do Rady Miejskiej – chodzi o zmiany jakie zaistniały w zapisie regulaminu obiektu sportowego – Stadionu Piłkarskiego przy ulicy Sportowej w Bełchatowie. Jak komentują miłośnicy bełchatowskiego klubu, zapis ten znacząco utrudnia kibicowanie na trybunach, a co ważne bełchatowski obiekt tym samym ma najbardziej restrykcyjny regulamin w Polsce.

Z przesłanego na naszą skrzynkę e-mailową listu wynika, że zapis ten utrudnia kibicowanie na trybunach bełchatowskiego stadionu, w obecnych, ciężkich dla klubu chwilach, w których piłkarze szczególnie mocno potrzebują dopingu i wsparcia.

Chodzi o decyzje jakie zapadły podczas ubiegłorocznej czerwcowej sesji rady miejskiej – a dokładnie o zmianę Regulaminu Obiektu Sportowego – Stadionu Piłkarskiego przy ul. Sportowej w Bełchatowie. Jak zaznaczają kibice, punkt pierwszy paragrafu 9 regulaminu „zyskał” podpunkt „3”, – „Zabrania się wnoszenia i posiadania na terenie obiektu flag o znacznych rozmiarach, rozkładanych bezpośrednio nad uczestnikami imprezy (tzw. „sektorówek”) oraz innych elementów mogących posłużyć do ukrycia tożsamości uczestnika imprezy”.

Kibice podkreślają, że w tym temacie nie odbyła się żadna dyskusja, zabrakło refleksji nad tym, czy podany zapis nie rodzi kontrowersji, lub negatywnych konsekwencji społecznych.

„Radni prawdopodobnie mylnie doszli do wniosku, że zmiana poprawi bezpieczeństwo na trybunach, choć jest akurat odwrotnie, gdyż restrykcje wynikające z nowego regulaminu stadionu GKS powodują podczas meczów wzburzenie zarówno kibiców GKS, jak i przyjezdnych (np. mecz z KKS-em Kalisz). Na marginesie – regulaminy stadionów obu dużych łódzkich klubów piłkarskich są wolne od tego typu zapisów, co samo w sobie jest sporym kuriozum – wynika z tego bowiem, że my, kibice z dużo mniejszego miasta regionu łódzkiego, jesteśmy traktowani w sposób dużo bardziej restrykcyjny!”.

Kibice zwracają również uwagę na brak jakiegokolwiek doprecyzowania w regulaminie, jakie wymiary kwalifikują flagę do kategorii „znacznych rozmiarów”.

„Pomimo podnoszenia przez nas wielokrotnie tej kwestii, nie otrzymaliśmy żadnego logicznego wyjaśnienia – zostaliśmy potraktowani w sposób przedmiotowy. Na władze GKS wywarto presję, w wyniku której zabroniono nam nie tylko wnoszenia na stadion „flag wielkoformatowych”, ale nawet (całkowicie bezprawnie!) flag tradycyjnie wiszących na płocie, w liczbie więcej niż jedna. A są to przecież atrybuty kibicowskie równie podstawowe jak szalik meczowy, nie zagrażające w żaden sposób bezpieczeństwu meczu i co najważniejsze – powszechnie stosowane na imprezach sportowych na całym świecie – na piłce nożnej, siatkówce, czy innych dyscyplinach”.

Kibice zwracają się do Rady Miejskiej w Bełchatowie o jak najszybsze cofnięcie zmian regulaminu stadionu a do organizatora meczów, czyli do władz GKS Bełchatów, o pomoc i współdziałanie. Czy prośba kibiców zostanie pozytywnie rozpatrzona? – przekonamy się niebawem.

Pierwszy mecz GKS Bełchatów na stadionie miejskim zaplanowano 5 marca z Hutnikiem Kraków.

źródło: List Otwarty Kibiców GKS Bełchatów do mediów regionalnych i Rady Miejskiej w Bełchatowie

Treść listu poniżej:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here