PODZIEL SIĘ

Połamane drzewa, uszkodzone dachy, kilkadziesiąt tysięcy odbiorców bez prądu – w weekend przez powiat bełchatowski przetoczyły się wichury. W związku z niebezpieczną pogodą strażacy interweniowali ponad 80 razy.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem. SMS-owe powiadomienia rozsyłało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak informowali synoptycy wiatr w porywach dochodził do 100 km/h, w nocy z soboty na niedzielę nawet do 115 km/h.

Przy ulicy Braci Śniadeckich zwiało blaszany garaż, na wielu bełchatowskich osiedlach silne podmuchy wiatru wywiewały śmieci z koszy. I tak foliowe torebki, plastikowe butelki były widoczne wszędzie. Mnóstwo pracy w związku z wichurami mieli strażacy. Zgłoszenia dotyczyły najczęściej powalonych drzew, zerwanych linii energetycznych lub uszkodzonych budynków.

Nieco ponad 13 tys. gospodarstw domowych w województwie łódzkim pozbawionych było w niedzielę energii elektrycznej z powodu silnych wiatrów. IMGW dzisiaj z rana odwołało alert pogodowy.

Więcej w materiale video.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here