PODZIEL SIĘ

Gmina Bełchatów planuje kupić nowe autobusy, które będą kursowały na terenie gminy, dowożąc mieszkańców do Bełchatowa. Samorząd chce kupić 5 autobusów na łączną kwotę nieco ponad 3 milionów złotych.

Odtworzenie transportu publicznego, to jak zaznacza wójt gminy, jedno z pierwszych zadań, które będzie realizowane w tym roku. To dobra informacja dla mieszkańców gminy, którzy chcą dostać się autobusem do Bełchatowa.

Obliczyliśmy, że w przypadku 67 miejscowości na terenie naszej gminy transport publiczny po prostu nie funkcjonuje. Najwyższa pora to zmienić – mówi Konrad Koc.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na zakup pojazdów. W planach jest zakup czterech autobusów średniej wielkości, jeden z pojazdów będzie miał mniejsze gabaryty. Wszystkie mają być ekologiczne i przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Będą kursować na kilku liniach.

Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, kursy zostaną uruchomione latem. Będzie je obsługiwało Przedsiębiorstwo Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów.

źródło: UG w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here