PODZIEL SIĘ

Trwa rekrutacja do miejskich podstawówek. Rodzice mogą zapisywać swoje dzieci do zerówek i klas pierwszych do 16 marca.

To zapewne trudna decyzja dla rodziców dzieci, które od września rozpoczną swoją przygodę ze szkolną edukacją. To już ten moment kiedy trzeba zdecydować do której placówki zapisać swoją pociechę.

W naborze do szkolnych zerówek zasady rekrutacji są takie same jak w latach poprzednich. Pierwszeństwo w przyjęciu będą mieć dzieci mieszkające w Bełchatowie, wychowujące się w rodzinach wielodzietnych, zastępczych, a także tych, w których występuje niepełnosprawność.

Dokumenty m.in. karta przyjęcia i dodatkowe wnioski dostępne są na stronach internetowych poszczególnych szkół. Listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będą podane 23 marca, zaś od 24 do 29 marca opiekunowie muszą potwierdzić czy dziecko będzie uczęszczać do tej placówki.

Jak mówi Kryspina Rogowska, rzecznik UM w Bełchatowie, posyłając pociechę do klasy pierwszej, pamiętać musimy, że w tym przypadku obowiązuje rejonizacja. Zatem do danej szkoły najpierw będą przyjmowane dzieci zamieszkałe w obwodzie tej placówki. Kandydaci spoza rejonu mogą być przyjęci w naborze uzupełniającym, ale tylko wtedy, gdy będą jeszcze wolne miejsca.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych szkoły wywieszą 23 marca. Później przez kilka dni, dokładnie od 24 do 29 marca opiekunowie muszą zadeklarować czy ich dziecko będzie korzystać z danej placówki. Ostateczne listy poznamy 30 marca.

źródło; UM w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here