PODZIEL SIĘ

Tego w Bełchatowie jeszcze nie było – w piątek, 18 lutego 2022 roku w hali Energia odbędzie się Festiwal Sportów Zimowych, a dokładniej będą to Igrzyska Zimowej Akademii Sportu.

Podstawą do wzięcia udziału w Igrzyskach Zimowej Akademii Sportu jest odebranie w biurze zawodów karty uczestnika. Jej posiadanie pozwoli korzystać z każdego przygotowanego stanowiska, a po zebraniu odznak z poszczególnych punktów i rozwiązaniu wyznaczonych zadań uczestnik odbierze w biurze zawodów upominki za zrealizowanie programu warsztatów. Udział mogą brać osoby dopuszczone do zajęć wychowania fizycznego, niemające przeciwwskazań do wzięcia udziału w dyscyplinach indywidualnych jak i w rywalizacji sportowej.

Igrzyska Zimowej Akademii Sportu składają się z dwóch sesji, w których trakcie prowadzona jest klasyfikacja w 4 konkurencjach strefy rywalizacji. Udział w konkurencjach, które mają prowadzoną klasyfikację generalną może wziąć każdy uczestnik, a w każdej z klasyfikowanych dyscyplin sportowych o wyznaczonych godzinach prowadzone są pojedynki finałowe, które prowadzą do wyłonienia trzech najlepszych uczestników zmagań finałowych. Wówczas klasyfikacja różni się dla poszczególnych dyscyplin, a do tabeli końcowej brani są pod uwagę uczestnicy dopuszczeni do rywalizacji, a więc uczniowie, czyli dzieci i młodzież. Wyjątkowe sytuacje przewidują, że do zawodów mogą się włączyć opiekunowie grup lub osoby dorosłe przygotowując oddzielną klasyfikację.

W miejsce uczestnika, który zakwalifikował się do dalszych rozgrywek, a opuścił warsztaty przed rozstrzygnięciem rundy finałowej, ma możliwość zakwalifikować się kolejna osoba z rankingu danej dyscypliny. Każda sesja kończy się ceremonią medalową z nagrodami, która odbywa się na przygotowanej scenie zaaranżowanej grafiką olimpijską. W przypadku niewielkiej ilości uczestników biuro zawodów wyznacza nagrody specjalne dla najbardziej aktywnych uczestników bez względu na wiek czy poziom umiejętności.

Dwie strefy:

Pierwszą z nich jest strefa rywalizacji, gdzie liczą się emocje, ale co również ważne toczyć się będzie walka o złote, srebrne i brązowe medale! W tej strefie znajdzie się:

  • curling – to rywalizacja w parach. Tutaj domeną najlepszych jest precyzja i spokój, a uczestnicy, którzy umieszczą w domu najwięcej „kamieni” wystartują w rundzie finałowej
  • biathlon – to rywalizacja na czas. Jest połączeniem biegu ze strzelnicą. Za każdy niecelny strzał uczestnik musi pokonać rundę karną, a zatem celność i koncentracja to droga do zwycięstwa
  • hokej – to mecze 1×1. W finałach będą uczestniczyli zwycięzcy czterech dowolnych meczów
  • ski simulator – to wirtualny zjazd na nartach, a balans ciała i koncentracja będą kluczem do sukcesu, czyli do najlepszego czasu uzyskanego w zjeździe

Druga to strefa rekreacji, gdzie wynik jest sprawą drugorzędną, ale liczy się to, aby wziąć udział w każdej z poniższych konkurencji:

  • snowboard – przygotujemy konkurencje na równoważni i zadanie na batucie
  • minihokej – do dyspozycji uczestników przygotujemy boiska hokejowe 2x1m
  • saneczkarstwo – dla amatorów jazdy na sankach bez względu na warunki atmosferyczne przygotujemy rywalizację na sankach

źródło: MCS Bełchatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here