PODZIEL SIĘ

Te przejażdżki zapewne zostaną zapamiętane na długo. Dotkliwe mandaty otrzymali rowerzyści, którzy wsiedli na jednoślad będąc pod wpływem alkoholu. Zgodnie z nowym taryfikatorem, cykliści muszą teraz zapłacić po 2,5 tys. złotych.

17 lutego 2022 roku bełchatowscy policjanci prowadzili działania w ramach akcji ,,NURD’’. Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi oraz rowerzyści. Kontrolowali samochody oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zwracali uwagę na wykroczenia popełniane wobec pieszych. Tego dnia mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Pierwszy nieodpowiedzialny cyklista wpadł w ręce mundurowych o godzinie 7.30 na terenie Zelowa. Policjanci z bełchatowskiej drogówki pełnili wówczas służbę przy ulicy Kilińskiego. Skontrolowali rowerzystę, którego zachowanie na drodze wskazywało, że jest nietrzeźwy. Okazało się, że 66-letni kierujący jednośladem miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowym taryfikatorem  policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2 500 złotych.

Kolejnego nieodpowiedzialnego cyklistę, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym namierzyli dzielnicowi z bełchatowskiej komendy. Po godzinie 15.00 na terenie osiedla Dolnośląskiego w Bełchatowie dzielnicowi zwrócili uwagę na rowerzystę, który ominął radiowóz policyjny zaparkowany nieopodal placówki handlowej. Sposób jazdy kierującego jednoznacznie wskazywał, że jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 49-letni bełchatowianin miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowym taryfikatorem otrzymał on mandat w wysokości 2 500 złotych.

źródło: KPP w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here