PODZIEL SIĘ

Policja apeluje – nie wyprzedzaj na przejściu dla pieszych. O tym, że takie działanie może nas słono kosztować przekonał kierowca Volvo.

20 lutego 2022 roku policjanci z bełchatowskiej drogówki interweniowali na ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie. Nieodpowiedzialny 58-letni kierowca volvo lekceważąc przepisy ruchu drogowego wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych. Za to wykroczenie kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 1.500 złotych oraz 10 punktów karnych. Na szczęście w tym przypadku, na przejściu dla pieszych nie było niechronionych uczestników ruchu drogowego, bo mogłoby dojść do potrącenia.

Wysokie kwoty mandatów mają dyscyplinować piratów drogowych i zachęcić kierowców łamiących przepisy drogowe do większej kultury na drogach. Wszystko dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych musi zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość, aby nie narazić pieszego na niebezpieczeństwo. Obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz pieszemu wchodzącemu na przejście. Oznacza to, że kierowca musi obserwować nie tylko samo przejścia, ale także jego okolicę, aby móc ustąpić pierwszeństwa osobie, która zamierza wejść na przejście dla pieszych. O zachowaniu ostrożności musi również pamiętać pieszy zbliżający się do przejścia dla pieszych, aby nagle nie wtargnąć pod koła pojazdu. 

źródło: KPP w Bełchatowie

zdjęcie: archiwum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here