PODZIEL SIĘ

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych. O tym, że wystarczy chwila nieuwagi by doszło do niebezpiecznego zdarzenia przekonał się kierowca Forda Kugi.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek w pobliżu ronda generała Władysława Andersa. Kierujący Fordem Kuga zjeżdżając z ronda w kierunku ulicy Pileckiego potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 69-letnią bełchatowiankę. W wyniku zdarzenia piesza doznała obrażeń ciała – wezwano karetkę pogotowia – na miejscu ratownicy stwierdzili, że kobietę trzeba przewieźć do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca forda był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny tego wypadku wyjaśniają bełchatowscy policjanci.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejściach dla pieszych. Przypomina także, że każdy kierowca dojeżdżając do oznakowanego przejścia dla pieszych powinien ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na „pasach” oraz na nie wchodzącemu. Oznacza to, że należy zwolnić i obserwować otoczenie. Z kolei piesi powinni pamiętać o tym, aby każdorazowo, gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, upewniali się, że bezpiecznie mogą na nie wejść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here