PODZIEL SIĘ

W miniony piątek doszło do spotkania podczas którego rozmawiano o sytuacji finansowej i prawnej spółki GKS Bełchatów. Podczas spotkania poinformowano również o tym, że ze względu na obecną sytuację pierwsza drużyna „Brunatnych” rezygnuje z udziału w rozgrywkach eWinner 2 Ligi.

W miniony piątek z inicjatywy PGE GiEK zorganizowano spotkanie w sprawie aktualnej sytuacji finansowej oraz prawnej GKS „Bełchatów” S.A. W spotkaniu, jak informuje bełchatowski klub, oprócz przedstawicieli zarządu PGE GiEK, uczestniczyły władze Miasta Bełchatowa, przedstawiciele Zarządu i Rady Nadzorczej GKS „Bełchatów” S.A., reprezentacja współwłaściciela spółki – EKS Skra Bełchatów, przedstawiciel Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” oraz reprezentacja strony związkowej z KWB Bełchatów.

Intencją organizacji spotkania było zapoznanie się ze szczegółowymi informacji na temat kondycji finansowej spółki, a także prawnymi aspektami dotyczącymi wyjścia z trudnej sytuacji.

Andrzej Legeżyński, prezes PGE GiEK zaznaczał, że spółce PGE GiEK zawsze zależało na utrzymaniu potencjału sportowego klubu, który oprócz pierwszej i drugiej drużyny zawodowej, skupia setki młodych adeptów zarówno piłki nożnej, jak i sekcji zapaśniczej. Na bieżącą działalność klubu tylko od ubiegłego roku PGE GiEK przeznaczyła 3 mln zł. Dodatkowo na działalność Akademii GKS Bełchatów PGE Polska Grupa Energetyczna przeznaczy do końca bieżącego roku 1 mln 800 tys. zł. Niezależnie od decyzji odnośnie dalszego funkcjonowania spółki akcyjnej GKS Bełchatów, PGE GiEK będzie dążyć do zapewnienia wsparcia działalności sportowej lokalnych klubów, stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność promującą sport i aktywność fizyczną.

GKS „Bełchatów” S.A. poinformował jednocześnie, iż z uwagi na sytuację Spółki, podjęta została decyzja o rezygnacji z udziału pierwszej drużyny „Brunatnych” w rozgrywkach eWinner 2 Ligi w rundzie wiosennej obecnego sezonu.

Aby historia klubu ze Sportowej była nadal pisana, podjęte zostały pewne kroki i szerokie rozmowy z wieloma podmiotami, aby od sezonu 2022/23 GKS Bełchatów był ponownie reprezentowany przez pierwszy zespół – powiedział p.o. Prezesa Zarządu GKS „Bełchatów” S.A., Szymon Serwa. Przed wszystkimi, którzy dobrze życzą klubowi, jest wystarczająco dużo czasu, aby w tym przełomowym momencie odpowiednio zadbać o kontynuację blisko 45-letniej tradycji „biało-zielono-czarnych” – dodał Szymon Serwa.

źródło: GKS Bełchatów, PGE GiEK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here