PODZIEL SIĘ

Szkoła Podstawowa nr 12 wzbogaciła się o nowe urządzenie EEG Biofeedback. Skorzystać z niego mogą uczniowie placówki – to profesjonalny trening mózgu, który wspomaga uczenie się czy relaksację.

W miniony piątek w placówce świętowano Europejski Dzień Mózgu. Przez cały tydzień uczniowie w ramach zajęć lekcyjnych wzbogacali swoją wiedzę o mózgu i układzie nerwowym oraz ich działaniu.

Powód do świętowania był podwójny bo placówka wzbogaciła się także o nowy sprzęt – EEG Biofeedback. Choć samo urządzenie wygląda niepozornie to jego działanie zyskało wielką popularność. Chodzi o terapię metodą biofeedback – to profesjonalny trening mózgu, który wspomaga uczenie się czy relaksację.

Dodatkowo – oprócz sprzętu do terapii EEG Biofeedback – placówka wzbogaciła się również o „Brain-Boy”, czyli urządzenie do treningu wzrokowo-słuchowego metodą Warnkego.

Nowy sprzęt oraz pomoce terapeutyczne i dydaktyczno-edukacyjne szkoła zakupiła dzięki dotacji pozyskanej z rządowego programu „Aktywna tablica”. Cały sprzęt kosztował 43,5 tys. zł z czego 35 tys. zł to wsparcie zewnętrzne, zaś 8,5 tys. zł dołożyło miasto.

źródło: UM w Bełchatowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here