PODZIEL SIĘ

Osoby, które przyjęły do swojego domu uchodźców z Ukrainy, mogą ubiegać się o refundację kosztów pobytu. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek w Wydziale Spraw Społecznych bełchatowskiego urzędu miasta.

Świadczenie jest przyznawane w gminie właściwej ze względu na miejsce zakwaterowania i wyżywienia obywatela Ukrainy. W przypadku mieszkańców Bełchatowa, wniosek o refundację wraz z załącznikami należy złożyć w Urzędzie Miasta Bełchatowa ul. Kościuszki 1.

Warto pamiętać o tym, że składając wniosek o rekompensatę 40 zł trzeba złożyć oświadczenie, że za okres pomocy Ukraińcom takiego wynagrodzenia się nie otrzymało. Co istotne wniosek może zostać rozpatrzony negatywnie, jeżeli warunki zakwaterowania i wyżywienia, jakie zapewniono uchodźcom, będą zagrażały ich życiu lub zdrowiu, bądź jeśli we wniosku podano nieprawdę.

źródło: UM w Bełchatowie

1 KOMENTARZ

  1. Tak tak, wynajmujcie prywatne mieszkania, a pójdziecie sami na bruk. W myśl przepisów, w czasie pandemii nie może być przeprowadzona eksmisja, nawet na podstawie orzeczenia sądu. Po dwóch miesiącach, kiedy już nie będziecie chcieli żywić i opierać przyjętych „gości”, będziecie bezsilni wobec chorego prawa. Prędzej urząd i rząd was wyeksmituje, a nie obcokrajowców. A nie zapominajcie, że po 60 dniach skończy się 40 zeta na osobę, a wikt i opierunek będziecie zmuszeni zapewniać nadal. Też rozważałem za i przeciw o przyjęciu dwóch osób, ale przykro, w myśl przepisów wybrałem przeciw, pewnie wybierając 'tak’ nabawiłbym się samych kłopotów. A i nie wiadomo, czy urząd nie miałby zastrzeżeń co do wypłaty należności zgodnie z złożonym wnioskiem. I dziwne jest to, że wypłaty mają być z dołu. A dlaczego nie z góry? Dlaczego ktoś, kto chce udostępnić lokum, a nie ma środków finansowych, musi jeszcze przez miesiąc czy dwa utrzymywać uchodźcę, nie będąc pewnym czy otrzyma rekompensatę. Płatność z dołu! Jeżeli rząd nie ufa Obywatelom, to dlaczego Obywatel ma ufać rządowi godząc się na płatność z dołu?

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here