PODZIEL SIĘ
foto: KAS

Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej (SG) przejęli łącznie 7 199 kg tytoniu i suszu tytoniowego.
Zarzuty przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych usłyszało troje mieszkańców województwa łódzkiego.
Rynkowa wartość zajętego towaru to ponad 4 mln zł.
Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że w dwóch miejscowościach województwa łódzkiego może być produkowany i przechowywany nielegalny tytoń.
W tym samym czasie KAS i SG wkroczyły na posesje w Bełchatowie i w powiecie brzezińskim.
W Bełchatowie wykryto ponad tonę gotowego tytoniu do palenia, wartego ok. 750 tys. złotych. Zarzuty przechowywania wyrobów bez polskich znaków akcyzy usłyszały dwie osoby przebywające na posesji w chwili kontroli. Obojgu grozi nie tylko wysoka grzywna, ale również kara pozbawienia wolności do lat 3.
Łącznie, w trakcie wspólnej akcji funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej, do magazynu depozytowego Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi (ŁUCS) trafiło 5 223,50 kilogramów suszu i 1 975,50 kilogramów gotowego tytoniu do palenia. Zabezpieczono również telefony sprawców, monitoring i inne dowody cyfrowe.
Straty podatkowe, na jakie został narażony budżet państwa, to ponad 4,3 mln złotych.
Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą śledczy z ŁUCS, którzy ustalą wszystkie okoliczności przestępstwa. Sprawa jest w toku i nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

Źródło: KAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here