PODZIEL SIĘ

Od poniedziałku znacznie złagodzono obostrzenia związane z epidemią Covid-19. Już nie musimy nosić maseczek w miejscach publicznych, również zamkniętych. Wiele instytucji, firm i urzędów wróciło do normalnego obsługiwania interesantów. Decyzje urzędników, podejmowane przy poprawiających się danych statystycznych, choć ułatwiają funkcjonowanie społeczeństwa nie eliminują całkowicie ryzyka zakażeń. My sprawdziliśmy ile zachorowań odnotowano od początku roku w powiecie bełchatowskim.

Styczeń był rekordowy 2299 zakażeń to największa miesięczna liczba zachorowań od początku pandemii. 30 osób zmarło. Lepsze, choć dalej bardzo wysokie dane odnotowano w lutym. 1329 osób chorych na koronawirusa i 21 osób które przegrały walkę z chorobą. Choć w marcu również odnotowano bardziej optymistyczne dane – 271 osób zakażonych – to liczba 11 osób zmarłych dalej jest wysoka.

Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach, mimo znoszenia restrykcji, będziemy odnotowywać dalsze spadki. Perspektywę pogarsza bardzo powolny wzrost liczby osób zaszczepionych. Od początku roku wskaźnik osób w pełni zaszczepionych wzrósł w mieście z 51,1% na początku stycznia do 53,6% na dzień 20 marca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Informujemy, że na stronie ebelchatow.pl komentarze podlegają moderacji. Zostaną opublikowanie wkrótce po akceptacji.

Please enter your comment!
Please enter your name here